Dva pohledy na skladování pneumatik

O efektivitě manipulace rozhoduje řešení každého detailu

Aby byla manipulace a skladování pneumatik efektivní – bez ohledu na to, jestli manipulujeme sadu kol jednoho vozidla nebo až 132 pneumatik v rámci jedné vychystávací operace – je nutné najít vhodný způsob jejich uložení v klecích nebo v regálovém systému a podle toho vybrat optimální manipulační vozík.

V obou následujících případech jsme navrhli a společně se zákazníky vybrali řešení založené na vychystávání, které se opírá o flexibilní vychystávací vozík BT Optio OME120HW, který nabízí:

  • nosnost až 1 200 kg
  • výšku zdvihu kabiny až 10 266 mm 
  • dosah při vychystávání přes 12 m 

 

Je zřejmé, že manipulace s pneumatikami se dá řešit různými způsoby podle typu provozu a aplikace přímo na míru potřebám zákazníka. Uspořádání kabiny OME120HW umožňuje průchod na ložnou plochu tvořenou buď jednou paletou, nebo dvěma paletami za sebou (změna těžiště a snížení nosnosti na 700 kg) a je zárukou bezpečné, rychlé a pohodlné manipulace s pneumatikami i těžšími komplety kol v obou provozech – diametrálně odlišných z hlediska celkového objemu nákladu, způsobu jeho uskladnění i celkové frekvence manipulace.

AUTOSTYL a.s. je významným prodejcem nových i použitých osobních vozidel Škoda, Toyota a Peugeot v celém podkrkonošském regionu. Součástí nabídky služeb je vedle financování a servisu také péče o pneumatiky fleetových i běžných zákazníků. Protože působí prakticky na horách a v podhůří Krkonoš, jejich zákazníci přezouvají na zimu poctivě a svá zimní/letní kola potřebují někde uskladnit.

Společnost LKQ CZ a.s. (do května 2020 fungující pod názvem Auto Kelly a.s.) je největší tuzemský dodavatel náhradních dílů a příslušenství pro auto-moto a na trhu působí od roku 1994. Kromě České republiky obchoduje na Slovensku a v Bulharsku. V současné době je LKQ CZ členem korporace LKQ – největšího distributora náhradních dílů a příslušenství v Evropě a Severní Americe. V DC v Kunicích u Prahy je na ploše 36 000 m2 uskladněno 55 000 000 kusů zboží.

Autostyl Trutnov vyřešil skladování pneumatik inspirativním způsobem

AUTOSTYL a.s., Trutnov
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.