Automatizace proniká do výroby a distribuce potravin

Devět z deseti logistiků počítá s automatizací skladů

Automotive sektor patřil mezi první obory, které se automatizace manipulace odvážily v době, kdy ještě nebylo k vidění příliš mnoho referencí a šlo o krok na neprobádanou půdu. Dnes automatizace pronikla do všech oborů. Klíčem pro její implementaci je rozumná doba návratnosti investice, což v podmínkách ČR předpokládá výrobní nebo logistickou firmu s vícesměnným provozem, optimálně 3směnným.

Flexibilita automatické manipulace

Velmi aktuálním motivem pro nasazení automatických technologií, který slýcháváme z více stran, je také jejich flexibilita a možnost operativně upravovat jejich výkon při zvýšení nebo naopak snížení výkonu provozu. Mohou být nasazeny místo aktuálně chybějící zaměstnanců, obvykle agenturních, jejichž rutinní práci lze jednoduše nahradit automatem.

Většina z takových firem má nějakým způsobem automatizován výrobní proces až do momentu vytvoření palety s hotovými výrobky. Pak nastupuje vozík a jeho obsluha. A tuto obsluhu umíme nahradit. Firmy, které splňují výše uvedená kritéria, uvažují o využití autonomních vozíků alespoň v části svého provozu. Proč se pro nasazení technologie Toyota Autopilot rozhodly firmy, které vám v dnešním magazínu představíme, se dočtete na následujících stránkách,” říká Aleš Hušek, Logistics Solutions Manager a specialista na automatizaci.

Jaké argumenty jsou zvažovány a jaké hodnoty a parametry propočítávány?

Případové studie o Autopilotech

Listopad 2020

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.