Rent & Used: 2 000 položek k okamžitému prodeji

Pokles trhu s novými vozíky o více než 20 % ve srovnání s loňským rokem se odráží ve vyšším zájmu o krátkodobý pronájem nebo nákup použité techniky. Je zřejmé, že zákazníci hledají dočasná a levnější řešení a nákupy nových strojů odkládají. Všechny skupiny strojů, z kterých je poptávka po použitých vozících i po krátkodobých zápůjčkách uspokojována, tedy pronájemní flotila, flotila testovacích vozíků i flotila použitých strojů určených k prodeji, tvoří základ úspěšného webu www.toyota-vzv.cz.

Na změny potřeb zákazníků jsme připraveni

Miroslav Hromádka, Rental & Used Manager TMHCZ, se zamýšlí nad okolnostmi, které stojí za růstem poptávky v jeho agendě:

” Současný propad zájmu o nové vozíky má jiné příčiny než v letech 2008 až 2010, kdy jsme zaznamenali nižší prodeje ve všech oblastech včetně pronájmu, a nepromítl se stejně do všech segmentů ekonomiky. Nyní si někteří zákazníci raději půjčí vozík na kratší dobu, s jasně definovanými náklady a s možností kdykoli vozík bez dodatečných nákladů vrátit. Má to logiku. Když zákazník neví, jestli zítra nedojde k uzavření nebo omezení výroby, nemá chuť investovat a volí levnější řešení. Náš web je určitě největší, co se týká ČR, ale domnívám se, že je i mezi evropskými weby v absolutní špičce. Neustále přemýšlíme, jak věci dělat lépe, jak služby a nabídku zpestřit a rozšířit. Podařilo se nám naprogramovat propojení všech flotil manipulační techniky, které máme k dispozici. Ze všech těchto flotil je možné v případě zájmu ze strany zákazníka uskutečnit prodej použitého stroje nebo pronájem.”

Web obsahuje přibližně 2 000 položek. Základ a stěžejní část nabídky tvoří 1 300 strojů určených podle okolností a požadavku zákazníka k pronájmu, k testování nebo k prodeji jako použité. Prošly servisní prohlídkou a mohou být expedovány do 2 hodin od objednání. Stroje doplňuje nabídka použitého příslušenství, přibližně dalších 700 položek jako jsou pneumatiky a kola, vidlice, stoly pro výměnu baterií, nabíječe, vidlice a další komponenty. I ty je možné si pronajmout, koupit s vozíkem nebo zakoupit samostatně.

Díky optimálním interním procesům plníme dlouhodobě přísný závazek expedice strojů do 2 hodin od objednání a ve 100% kvalitě.
– Miroslav Hromádka, Rental & Used Manager TMHCZ

Unikátní široká nabídka vozíků - jsme připraveni i na nestandardní požadavky

Krátkodobý pronájem představuje obrovský potenciál úspor a je nepostradatelným pomocníkem řady firem všech velikostí, které procházejí špičkami, sezónními výkyvy, procesem optimalizace flotily manipulační techniky nebo potřebují nějaký stroj jednoduše ihned, například pro přestavbu výrobních technologií, pro stavbu regálů a podobně. Čím větší flotila na straně dodavatele, tím více možností účinného řešení, které je ihned po ruce. Krátkodobý pronájem se tedy vyplatí vždy, když zákazník potřebuje vykrýt jakýkoli nenadálý, ale i plánovaný nebo předvídatelný, výpadek nebo nedostatek techniky.

Miroslav Hromádka si pochvaluje šíři nabídky a skladbu flotily, kterou se jeho týmu podařilo vybudovat: “V rámci flotily krátkodobého pronájmu nabízíme prakticky kompletní řadu strojů od ručních paletových vozíků, až po největší systémové a vychystávací vozíky do úzkých uliček. Část elektrických vozíků je již vybavena li-ionovými bateriemi, které díky rostoucímu zájmu o tuto technologii, využíváme i jako překlenovací stroje do doby dodání nových vozíků. Umíme ale také nabídnout vyložené speciality jako jsou roltejnery a přípojné vozíky za tahače, vozíky pro manuální vychystávání, taxi rámy a další nestandardní techniku, které jiné firmy pronajmout neumí. Pokud víme, že jsme v tomto unikátní, nikdo jiný z hlavních konkurentů některé služby vůbec neposkytuje, a díky tomu nemá tak široký sortiment.”

“Během jarní první vlny covidové krize došlo k omezení nákupních možností a mnoho lidí realizovalo nákupy potravin přes internet. E-shopy jako košík.cz, rohlík.cz a další retailoví dodavatelé čelili obrovskému tlaku a nárůstu objednávek a chybějící manipulační kapacity doplňovali z naší STR flotily. Zájem byl mimo jiné i o více než 100 kusů roltejnerů a podobných vozíků. Díky pestrosti nabídky a profesionálnímu poradenství jsme jejich požadavky dokázali uspokojit.”

Miroslav Hromádka

Rental & Used Manager

Pracuje ve společnosti TMH CZ od roku 2000. Na současné pozici má od roku 2009 na starosti problematiku krátkodobého pronájmu a prodej použité techniky, včetně interní a externí logistiky. Ve volném čase se věnuje rodině, rád sportuje (tenis, squash, cyklistika, lyžování) a věnuje se práci na domě i na zahradě.  

Použitá technika - ekonomická alternativa v nejistých časech

Široká základna v pronájemní flotile je výhodná i pro zájemce o použité stroje. Je jedním z hlavních zdrojů, kde lze ojeté vozíky vybrat. Zajímá se o ně velmi rozsáhlé spektrum zákazníků, které je vedeno podobnou motivací – vyřešit manipulaci a přitom zaplatit méně peněz.

“Ročně se jedná o tisíce pronájmů, stovky prodejů použité techniky, při kterých musíme pokrýt potřeby velkých i malých firem ze všech průmyslových oborů, výrobních, obchodních i logistických, a vyhovět jejich požadavkům na typy a rozměry vozíků, nosnosti, výšky zdvihu, výbavu, stáří a míru opotřebení, cenovou hladinu a podobně. Pro menší firmy s nižší nebo dokonce jen občasnou manipulací je nákup a obměna použitých vozíků standardní postup při zajištění manipulace. Soustředí se na univerzálnější čelní vozíky a ručně vedené zakladače. Větší firmy s pestřejší a frekventovanější manipulací vyhledávají jiné stroje – retraky, vychystávací vozíky, nízkozdvižné vozíky. Stroje s certifikátem Prověřený stroj, tedy vozíky s proka¬zatelnou historií a kvalitativními standardy, pravdivým stavem motohodin a baterií, která má ještě větší část životnosti před sebou představují drtivou většinu naší nabídky,” říká Miroslav Hromádka a pokračuje:

“Víme, že zákazníci aktuální nabídku na webu, který je pro ně stěžejní platformou, pečlivě sledují a vyhledávají vozíky s akční cenou. Současně navštěvují Dny použité techniky v Rudné i v novém depu v Hranicích na Moravě. Rádi si stroje fyzicky prohlédnou a vyzkouší, ale i během předváděcích akcí vytahují počítače, listují ve webové nabídce a vybírají si na místě.”

Rychlost expedice nesmí být na úkor připravenosti stroje

Miroslav Hromádka podotýká, že když zákazník objedná stroj na krátkodobý pronájem, tak ho obvykle potřebuje rychle:

“Abychom dokázali garantovat veřejně deklarovaný závazek expedice do 2 hodiny od objednání i s tak rozsáhlou flotilou vozíků, změnili jsme kompletně interní logistické procesy. Zavedli jsme ve všech skladech v Rudné WMS plně kontrolující a řídící dopravu, skladování i přesuny všech vozíků i příslušenství. Celkem kolem 3 000 položek. Každý kus je natagován a umístěn v lokacích, které jsou v řídícím systému evidovány. Tým interních logistiků je vybaven čtečkami a pracuje výhradně na základě požadavků, které přicházejí ze systému. Obsluhují nejen expedici a příjem strojů, ale zásobují i dílnu podle denního plánu oprav, předexpedičních kontrol a podobně. Systém je velmi efektivní, organizace toku interních zakázek plynulá, přesná a ušetřila logistikům odhadem 250 hodin měsíčně.”

Zaujala Vás případová studie?

Základní podmínky pro získání značky Prověřený stroj:

Jedině na 100 %

Vozík musíme dodat nejen rychle, ale také ve stoprocentní kvalitě a plně nabitý. Není možné nabíjet až po získání objednávky a čekat dlouhé hodiny, než nabíjecí proces skončí. Miroslav Hromádka vysvětluje, jak práce s bateriemi probíhá:

“Zaměřili jsme se na zautomatizování kontroly a řízení nabíjení baterií všech elektrických strojů v našich flotilách, které udržujeme průběžně stále nabité. Zavedli jsme novou aplikaci, která šetří čas logistiků, zvyšuje kvalitu připravenosti jednotlivých baterií a prodlužuje jejich životnost. Logistici dostávají ze systému v pravidelných intervalech seznamy strojů, které je potřeba zkontrolovat a dobít. Interval 15 až 60 dní se liší podle typu baterie, protože každá vydrží různě dlouhou dobu nabitá a vyžaduje jinou péči. Po získání objednávky jen rychle dobíjíme baterii na 100 %. To je železná zásada. Díky tomu může zákazník očekávat expedici prakticky obratem po zaslání objednávky. Expedujeme skutečně do 2 hodin od objednávky plně nabitý, umytý stroj připravený k okamžitému nasazení.”

“Dalším krokem bude řízený proces kontroly každé baterie 1x za rok. Prověříme, zda splňují kvalitativní parametry nastavené pro jednotlivé typy flotil. V případě prodeje baterie s použitým vozíkem vždy uvedeme zůstatkovou kapacitu každého akumulátoru. Bude to náročné, ale zákazník dostane úplnější informace a bude se moci lépe rozhodovat,” shrnuje plány a vylepšení služeb zákazníkům Miroslav Hromádka.

Krátkodobý pronájem manipulační techniy

Představuje zapůjčení vybrané techniky za úplatu - denní, týdenní nebo měsíční sazbu, která obsahuje pojištění a plný servis.

Zaujala Vás případová studie?

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.