Obměna podpořená slevou 20 %

Nahradíme výhodně starou jednotku Radioshuttle za novou

Pro své zákazníky jsme právě odstartovali kampaň na podporu obnovy technicky překonaných satelitních jednotek Radioshuttle RS96, které jsou na trhu od roku 2003. Nová generace Radioshuttle RS6.0 je zásadně lepší po všech stránkách a vyšší efektivita manipulace je vždy žádoucí, v dnešní době hledání úspor nákladů a vyšší produktivity dvojnásob. Toyota podpoří obměnu starších jednotek výraznou 20% slevou.
Zdeněk Karban, produktový manažer pro regálové systémy, je přesvědčený, že hodně uživatelů nabídku zmodernizovat svůj provoz využije, protože unikátní a téměř bezkonkurenční regálový systém Radioshuttle nabízí v podobě nových satelitních jednotek RS6.0 mnoho vynikajících funkcí a o 50 % vyšší produktivitu obsluhy ve srovnání s konvenčními regály díky zásadnímu zrychlení manipulace.

V České republice velice úspěšně funguje již přes 47 realizací systému s více než 100 000 paletovými místy a více než 130 podvozky. Kolika z nich se nabídka na obměnu týká?

V současné době stále evidujeme a servisujeme více než 40 podvozků RS96. Některé z nich jsou v provozu již 17 let ve vícesměnných náročných provozech.

Které parametry nebo funkce bys nejvíce zdůraznil z celé velké škály vylepšení?

Za 27 let vývoje a zkušeností přibyla řada nových vlastností, z nichž některé zaslouží opravdu velkou pozornost. Mám na mysli zejména nejvyšší stupeň bezpečnosti zajištěný skenery pro detekci osob jako standardní vybavení každého našeho podvozku již od roku 2010. Bezpečnost je pro nás nanejvýše důležitá. Při detekci překážek však dokážeme rozeznat například i visící folie, se kterými si podvozek automatiky poradí. Dále funkce inventarizace plnou rychlostí pojezdu, a to ve dvou režimech – zjištění volné kapacity nebo zjištění obsazených paletových míst, a zároveň i zjištění volné kapacity. Hodí se oba. Nesmíme zapomenout na možnost řízení více podvozků jedním ovladačem s okamžitým přepínáním mezi nimi. Naše satelity lze však ovládat nově i dotykovými zařízeními či přímo příkazy z WMS.

Jak často je využívána funkce inventarizace. Jak inventury se systémem Radioshuttle probíhají?

Inventarizace probíhá velmi jednoduše a rychle. Stačí vložit satelit do regálového kanálu a vyslat ho s příslušným příkazem dovnitř. Satelit plnou rychlostí projede celý kanál, spočítá volná místa, případně i obsazená paletová místa. Výsledek zobrazí na displeji. Nyní stačí jen výsledek zapsat a přendat satelit do dalšího kanálu. Díky tomu, jak je to snadné, lze dělat inventuru tak často, jak to provoz vyžaduje.

Radioshuttle rozeznává různé rozměry palet. K čemu je tato funkce užitečná?

Tím, že satelity přebírají finální uložení palety do regálového systému, výrazně šetří čas obsluhy, která se tak může věnovat další práci. Satelit, vybavený mnoha čidly, bezpečně a rychle uloží paletu na své místo, bez poškození zboží, regálů, či manipulační techniky. Okamžitě se tak projeví úspora v servisu a údržbě, protože uživatel podstatně sníží nájezd motohodin standardní manipulační techniky.

Další výhodou je mechanické oddělení jednotlivých druhů materiálu či šarží a zajištění hard FIFO či FILO. Skladování je tak přehledné a efektivní.

Případové studie o Radioshuttle

Přečtěte si případové studie ze 3 různých společností využívající regálové systémy.

Prakticky každý, kdo systém Radioshuttle využívá, skladuje další menší nebo větší část svých nákladů i v konvenčních regálových systémech. Některá řešení fungovala i jako propojení mezi dvěma nebo více sklady. Znamená to, že určitý potenciál pro jeho nasazení je možné nalézt ve většině výrobních firem nebo logistických centrech?

Ano. Vždy je nutné udělat analýzu skladových zásob a vyhledat druhy zboží a materiálu, pro který je systém vhodný. Ukazuje se, že mnohdy 25 % druhů nákladů tvoří 80 % kapacity či obrátky. Přesunem takového zboží do systému Radioshuttle se uvolní kapacita v konvenčních regálech. Je zbytečně drahý luxus zachovávat přímý přístup k paletě u takových druhů zboží, kde to není potřeba. Kombinací Radioshuttle a konvenčních regálů je zachována vysoká univerzalita skladu a vzroste kapacita. Do skladu se pak vejde více projektů bez nutností dalších stavebních úprav či dokonce stavby dalších skladů. Radioshuttle lze instalovat do již existujících skladů s konvenčními regály.

Je definována nějaká minimální velikost regálového systému co do počtu skladovaných palet, od které se vyplatí zvolit Radioshuttle místo drive-in regálů nebo konvenčních regálů?

V každém případě je vždy nutné zohlednit více proměnných. Cena regálového systému je vždy zanedbatelná proti ceně investice do budovy a zajištění jejího chodu. Vždy se snažíme nalézt efektivní řešení. Taková hranice se posouvá i vlivem prostředí – například mrazírenské sklady budou mít hranici jinde než běžné ambientní sklady (prostředí s neřízenou atmosférou). Rovněž obrátka zboží má velký vliv. Drive-In regály mohou být vhodné u dlouhodobých zásob, pro rychlobrátku s hloubkou kanálu nad 10 palet existují výrazně lepší řešení, například Radioshuttle. Nabízíme bezplatné konzultace, obraťte se na nás s důvěrou.

Realizujeme několik aplikací, kdy Radioshuttle bude obsluhovat automatický vozík Toyota Autopilot. Jaký je zájem o toto momentálně asi nejnáročnější a současně nejmodernější řešení?

Zájem je opravu velký, a to nás těší. Klienti si uvědomili, že stále se opakující standardní procesy udělá automat lépe, rychleji, spolehlivěji, a tím i levněji. Navíc kvalifikovaných pracovních sil je na trhu práce stále méně.

Jsme si samozřejmě vědomi nutných změn, které klienty při takovém kroku čekají, a také proto jsme zachovali možnost ovládat automaty i manuálně. Navíc plné řízení podvozků Radioshuttle lze kdykoli přidat bez nutnosti výměny podvozku. Klient tak dostává možnost se na vše připravit a automatizaci skladů zajistit etapově, pokud o to má zájem. Prvním krokem tak bývá instalace systému Radioshuttle obsluhovaného konvenčními retraky. Poté pokračujeme automatizací retraků a podvozků Radioshuttle.

Dalším vítaným bonusem je možnost celé řešení si pronajmout, a tím výrazně šetřit investiční prostředky.

Zdeněk Karban (44)

Obchodní specialista pro logistická řešení
20 let v oboru regálových řešení. V TMH-CZ se specializuje řešení založená na systému Radioshuttle, nebo kombinovaná řešení s více regálovými systémy, případně automatizací.
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.