Ernersto Domínguez v čele evropské Toyoty

Toyota Material Handling Europe s potěšením oznámila jmenování nového Prezidenta a generálního ředitele. Stal se jím Ernesto Domínguez, který dosud zastával post ředitele společnosti Toyota Material Handling France. Své nové role se ujal 1. dubna 2020.

“Ernesto Domínguez osvědčil své manažerské schopnosti v novém kontextu, plně podporuje naši ráznou strategii a odhodlání dosáhnout stanovených cílů. Velice se těšíme na naši cestu do budoucnosti pod jeho vedením,” řekl Terry Unnai, Předseda představenstva TMHE.

Jmenování Ernesta Domíngueze je reakcí na rozhodnutí dosavadního Prezidenta a generálního ředitele Matthiase Fischera opustit společnost TMHE. Během osmi let, kdy v této funkci Matthias Fischer působil, dosáhla TMHE zvýšení prodeje o 53 %.

Gratulujeme Ernesto. Jaká byla Vaše první okamžitá reakce, když jste získal nabídku přijmout novou funkci?​

Byl jsem samozřejmě překvapen a ohromen. Ale také pyšný a šťastný. Občas jsem se pokládal za vojáka Toyoty a šel jsem tam, kde mě Toyota potřebovala. Přijal jsem výzvu a vystoupil ze své komfortní zóny. Tato práce je obrovsky zodpovědná a já se do ní pustím s plným zaujetím. Ale musíme si uvědomit, že srovnatelně důležité jsou i všechny ostatní pozice ve firmě.

Co z Vás dělá tu správnou osobu pro vedení TMHE a řízení dalšího rozvoje společnosti?​

Po 20 letech ve firmě znám dobře mnoho kolegů, dozvěděl jsem mnoho o našich dealerech a byl jsem přímou součástí rozvoje firmy. Vnímám naši úspěšnou historii. Kde jsme a proč tam jsme. Jsem také ve velmi těsném kontaktu s našimi zákazníky a chápu jejich potřeby. Mnoho z nich skutečně vítá rozsah změn a inovací, ke kterým v našem oboru dochází, protože je nutně potřebují. Je tu ale také druhá část zákazníků, kteří chtějí využívat tradiční manipulační techniku. My musíme umět vyhovět jakýmkoli potřebám zákazníků. Když známe skutečnost, jsme v dobré pozici uspět v budoucnosti. Nastavit správnou cestu, správnou rychlost a najít dobré vyvážení mezi “tradičním” a “novým” byznysem.

Myslím, že se nacházíme na křižovatce rozvoje prodeje tradičních produktů, které jsou stále velmi zásadní a užitečné pro mnoho stávajících zákazníků, a současně prudkého vývoje v oblasti nových technologií a nových oblastí podnikaní, které vyžadují odlišné přístupy. Jsem opravdu poctěn množností se podílet na tomto úkolu, a současně cítím silnou pokoru tváří v tvář všem výzvám, které před námi stojí. Těším se na ně i na spolupráci při jejich řešení s našimi zákazníky, partnery i se svými nadšenými a odhodlanými kolegy napříč Evropou.

Na co konkrétně se v nové práci nejvíce těšíte?

Jsem člověk z prodejní a servisní organizace, muž zvyklý pracovat v terénu. Těším se tedy na poznávání týmu na centrální řídící úrovni, na společnou práci v kokpitu našeho silného a mocného stroje. A také na objevování krás Švédska! To je skutečně něco, na co se velmi těším.

Předtím, než začnu jednat, budu se dívat a analyzovat. První věcí bude setkávání s lidmi, s manažerskými týmy a dalšími klíčovými hráči s cílem získat co nejvíce informací, názorů a pohledů na situaci v Toyotě. Máme silnou strategii a chápu, že mým úkolem je vyladit jednotlivé postupy a definovat, kde jsou naše silné stránky, o které se můžeme opřít při dalším posunu vpřed.

Řekněte nám něco o sobě, jak byste sám sebe charakterizoval?​

Můj hlavní životní úkol je být oporou své rodině a fungovat stejně tak i ve firmě a vůči našim zákazníkům. Dělat život snazší a příjemnější pro ostatní, to patří do mé osobní filozofie.
Ernesto Domínguez

Ernesto Domínguez (54)

Ernesto Domínguez se narodil v roce 1966 v Tarragoně ve Španělsku. Od roku 2000 působil ve společnosti Toyota Material Handling Spain (dříve BT España) na pozici ředitele.

Od roku 2016 až dosud zastával rovněž pozici Managing Director v TMH France, kde má stále svou hlavní kancelář.

Mluví plynule šesti jazyky: anglicky, francouzsky, italsky, katalánsky, německy a španělsky.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.