Spolehlivost a rychlost vychystávání ve skladu e-shopu jistí Toyota

Flotila elektrických vychystávacích vozíků BT Optio TSE100W pomáhá společnosti Lyko Hair AB
zajistit spolehlivost dodávek zákazníkům svého specializovaného e-shopu. I když počet prodávaných výrobků i vychystávaných položek za dobu existence firmy extrémně vzrostl, podařilo se najít optimální řešení pro firmu i zaměstnance.

500x vyšší nabídka

Švédská společnost Lyko Hair AB zaměstnává přes 400 lidí ve 40 obchodech s kadeřnickými salony. Vznikla jako menší rodinná firma, ale založení vlastní značky a webu Lyko.se obrovským způsobem zvedlo její popularitu a vedlo k rychlému růstu až o 40 % ročně. Kromě prodejů došlo ke značnému navýšení počtu prodávaných produktů, zejména kosmetiky, drogerie, dárkových předmětů, potřeb pro kadeřníky a podobně, takže bylo nutné expandovat do nových větších prostor.

Poté, co Lyko Hair přestěhovalo logistické zázemí svého e-commerce podnikání do skladu ve Vansbro, dosáhl počet distribuovaných položek přes 35 000. Zatímco na začátku svého podnikání nabízelo Lyko Hair pouhých 70 druhů výrobků, dnes si jejich zákazníci mohou vybrat z 20 000 druhů výrobků. Pro společnost je klíčové udržet krok s rostoucí poptávkou a zajistit efektivní a rychlou distribuci k zákazníkům. Proto se firma rozhodla najít vhodné řešení, jak nahradit manuální vozíky a urychlit vyřizování objednávek pomocí elektrických vychystávacích vozíků BT Optio TSE100W a policových roltejnerů od Toyoty.

Koncept T-motion pro štíhlou manipulaci s jednotlivými položkami

V rámci tohoto konceptu nabízí Toyota Material Handling celou řadu řešení s elektrickými tahači BT Tracto nebo vychystávacími vozíky BT Optio s tažnou kapacitou až 1 000 kg, které jsou vyvinuty přesně na míru potřebám manipulace a logistiky v rámci různých e-commerce podniků. 

Modely řady BT Optio TSE100W jsou malé, kompaktní a výborně manévrovatelné stroje, ideální pro pohyb v úzkých uličkách a těsných prostorách přeplněných skladů e-shopů. Roltejnery zapojené za vozík mohou být díky široké nabídce vybrány optimálně podle množství, rozměrů i hmotnosti manipulovaných položek. Jsou navrženy tak, aby jejich provoz i obsluha byla maximálně pohodlná a bezpečná i při vychystávání a převozu více objednávek najednou. 

Celou flotilu pro zajištění potřeb centrálního skladu ve Vansbro tvoří 14 elektrických vozíků BT Optio a 40 policových roltejnerů, v kterých je umístěno přes 1 000 plastových boxů pro vychystávané položky.

FAKTA A ČÍSLA

Lyko logo

Zdravější a komfortnější podmínky i dobrý pocit z práce

Díky realizovanému řešení byl radikálně snížen počet převozů objednávek pomocí manuálních vozíků. Rickard Lyko, předseda představenstva Lyko Hair AB shrnuje dobrý pocit z velké změny, kterou společnost prošla:

“Výrazně jsme zrychlili vychystávací procesy, a přitom usnadnili práci svým operátorům. Po skončení pracovního dne je cítit obrovská změna. Lidé jsou svěží, nebolí je nohy z mnoha nachozených kilometrů a mají spoustu energie pro své mimopracovní aktivity. Jsem šťastný, že jsme zaměstnancům zajistili zdravější pracoviště díky ergonomičtější manipulaci a komfortnější pracovní podmínky. Atmosféra ve skladu je klidnější, provoz tišší a spokojenost zaměstnanců se zásadně zvýšila.”

Objevte ručně vedené tahače

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.