Špičková logistika unikátně výhradně s použitými vozíky

ROLINE INTERNATIONALE SPEDITION s.r.o. nabízí vedle vnitrostátní a mezinárodní dopravy logistická skladová řešení v několika lokacích v ČR i zahraničí (Cheb, Rudná, Boží Dar aj.) S Toyotou spolupracuje již od roku 1989 a při budování parku manipulačních vozíků využívá jedině použitou techniku. Svoji volbu si nemůže vynachválit.

Certifikát Prověřený vozík je výhodou

Přístup společnosti Roline není v logistické branži u firem její velikosti a intenzity manipulace úplně obvyklý. Použité stroje často slouží jako posílení flotily, jsou standardem u firem, které manipulují s nižší frekvencí, jejichž potřeby se vyvíjejí. Pro Roline je bezchybná a náročná manipulace klíčovou součástí jejich podnikání. Flotila vozíků musí zajistit nakládku a vykládku vozidel, horizontální transport na dlouhé vzdálenosti, zaskladňování a vyskladňování v regálovém systému s výškou až 11 m, manipulaci s dlouhými a těžkými materiály z boku návěsů i výškové vychystávání.

„Přímo poptávám, to, co potřebujeme pro zrychlení nebo zefektivnění našich služeb zákazníkům, navyšujeme rychlost vyskladnění i vychystávání, přizpůsobujeme flotilu vývoji potřeb v maximální možné míře. Sledujeme akční nabídky, průběžně zvažujeme výměnu starších kusů za novější a nejstarší stroj pak přesouváme do méně frekventované části provozu. Kvalita použitých vozíků Toyota je dlouhodobě stále vysoká a jejich nákup pro nás představuje velkou úsporu nákladu. Držíme se postupů, které fungují a jsme spokojeni. I starší stroje vydrží mnoho let, pokud jim uživatel věnuje potřebnou péči, a my se staráme, servisujeme pravidelně podle požadavků výrobce. Poctivá péče se vrátí v dlouhé životnosti,“ uvádí Zdeněk Achberger, Branch Manager společnosti a pokračuje:

„Určitě preferujeme stroje s certifikátem Prověřený stroj, vozíky s prokazatelnou historií, pravdivým stavem motohodin a baterií, která má ještě větší část životnosti před sebou. Toyota dokáže dlouhodobě naše potřeby plně uspokojit. Obvykle nám vyhovuje základní standardní výbava, do které počítáme i kabinu s topením u 3,5 t LPG vozíků. Výjimkou je přídavné zařízení pro manipulaci se dvěma paletami najednou u vybraných typů. Hledáme vozíky už rovnou s přídavným zařízením. Někdy se stane, že uvažovaný vozík koupí rychleji jiný zájemce nebo Toyota nemá v ČR v danou chvíli úplně přesnou specifikaci. Pak pomůže využití širší nabídky z dalších evropských zemí a do týdne vozík obdržíme. Široké zázemí Toyoty je velkou výhodou.“

„Strojů od Toyoty už máme 19 a cítíme, že profesionálnější sledování toho, co se se stroji děje, jak jsou využívány a jak s nimi obsluha zachází, může přinést další úspory nákladů. Uvažujeme proto, že je nejvyšší čas zavést nějaký systém správy flotily. Většinou u nás sice pracují prověření zaměstnanci, ale mladší generace kolegů nemá poctivý přístup k práci a ke svěřené technice zažitý a je vhodné je kontrolovat. Systém I_Site od Toyoty je možné provozovat i na starších strojích a může nám tak pomoci posílit kvalitu jinak docela stabilního týmu obsluhy vozíků.“

FAKTA A ČÍSLA

roline logo
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.