Optimalizace nákladů založená na dlouhodobé zkušenosti

Společnost Foodish s.r.o. sídlí v Rudné u Prahy v hale rozdělené na skladovou část (1 000 m2, paletové regály) a výrobní část. Suroviny – luštěniny, obiloviny, rýže všech druhů, kuskus, těstoviny a podobný sortiment – jsou dováženy ve velkých žocích, čištěny, míchány, baleny a expedovány v jednosměnném nebo prodlouženém jednosměnném provozu, podle úrovně zakázek.

Výběr je snadný - díky široké nabídce

Martin Moučka, jednatel společnosti, uvádí, že nákup nové techniky si Foodish vyhodnotil jako zbytečný: “Manipulace není soustavná, byť u retraků BT Reflex – klíčových a nejvytíženějších strojů ve firmě – velmi častá. Proto si také držíme 3 stroje, z nichž jeden je víceméně náhradní. Retraky pendlují mezi výrobou a skladem, zakládají a vybírají palety z výškových regálů a vozí suroviny do výrobní části, nízkozdvižné vozíky BT Levio slouží k vychystávání z podlahové úrovně, stackery BT Staxio pro pomocné práce u výrobních linek a čelní vozík Toyota Traigo pro manipulaci s těžšími paletami při vykládce a nakládce nákladních vozidel. Všechny použité vozíky od Toyoty přicházejí vyčištěné, nalakované, navoněné. Postupně jsme flotilu rozšířili a zpestřili mix nasazených modelů, takže manipulace je efektivní. Při výběru vozíků si dáváme pozor zejména na stav baterie. Sami nabíjíme jen jednou za dva až tři dny, takže nepotřebujeme ani náhradní baterie.”

„Máme díky sídlu v průmyslové zóně v Rudné k Toyotě blízko, takže je snadné zajet si vozíky prohlédnout, vyzkoušet. Už víme, co potřebujeme, nové potřeby vznikají zřídka. Zavoláme, probereme specifikaci, obdržíme nabídkové listy, prohlídneme si web, osaháme si dva tři vozíky a vybereme si. Stroje mají 3 měsíční záruku, doložitelnou servisní historii, to je pro nás rozhodující,” doplňuje Martin Moučka a dodává:

„Snažíme se stroje vyždímat až do úplného konce, teprve pak měníme. Stroje Toyota jsou odolné, servis v případě potřeby reaguje rychle, my sami provádíme předepsanou údržbu i technické kontroly, tlačíme na obsluhu, aby zejména s bateriemi zacházela pečlivě a podle optimálních pravidel. Kupujeme kvalitní výrobní technologie, vozíky, baterie i nabíječky a provozní náklady pečlivě sledujeme.”

„Ocenil jsem i možnost rozložení kupní ceny na několik měsíčních splátek. Máme s Toyotou vzájemnou spolehlivou obchodní historii založenou na vzájemné důvěře, která je důkazem, že se dlouhodobá spolupráce s jedním partnerem vyplatí.”

Foodish sklad

FAKTA A ČÍSLA

Foodish logo
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.