Elegantní kvalita vzniká v srdci Vysočiny

Ryze česká firma s třicetiletou tradicí PROFIL NÁBYTEK, a.s. z Humpolce slaví úspěchy díky silné orientaci na zakázkovou malosériovou výrobu nábytku a úzký vztah se zákazníky založený na důvěře, spolehlivosti a perfektiní kvalitě výrobků. Soustředí se na výrobu hotelového, zdravotnického, kancelářského i bytového nábytku. Před několika lety se čtyři akcionáři rozhodli pro zatím nejnáročnější krok v životě společnosti – přestěhování z centra města a vybudování nové moderní výrobní haly, která umožní zásadní rozšíření výroby. Operace byla dokončena v roce 2019.

PROFIL NÁBYTEK se soustředí na kvalitu

Profil Nábytek disponuje sítí vlastních obchodníků, která pokrývá ČR, a zatím jednoho specialistu pro zahraničí. Díky vlastním architektům a vlastnímu designu nabízí zákazníkům komplexní přístup. Za svůj nejlepší marketing považují spokojeného zákazník. A velká většina zákazníků také přichází na doporučení. V zahraničí se firmě daří uspět nejen cenou a dobrými referencemi, ale i přístupem a kvalitou výrobků.

Součástí změny bylo osazení výrobních provozů zbrusu novými výrobními technologiemi od předních výrobců, umožňující reagovat na nejnovější nábytkářské trendy. A také obnova flotily manipulační techniky, bez které by všechny inovace nebyly úplné.

Kompletně na Toyotě

Jan Ságl, místopředseda představenstva a ekonomický ředitel, jeden ze čtyř akcionářů společnosti, oslovil tři velké dodavatele manipulační techniky:
“Museli jsme vybrat nového partnera a věděli jsme, že chceme flotilu sjednotit a vybrat jednu firmu, která se bude o vozíky starat systematicky a profesionálně. Nové nízkozdvižné i vysokozdvižné vozíky zajistila Toyota Material Handling CZ. Ve výběrovém řízení uspěla díky obdobným vlastnostem svých produktů, které vyznává i Profil Nábytek – důrazu na kvalitu řemeslného zpracování, odolnost a bytelnost – zejména u největšího robustního 5 t čelního vozíku Toyota Traigo 8FBMT50. Jeho klíčovým úkolem je manipulace se všemi vstupními materiály, zejména balíky s deskovým materiálem velkých rozměrů 2 000 x 2 800 cm o maimální hmotnosti až 3 t. Očekáváme dlouhou živostnost a spolehlivost. S Toyotou jde o úplně jinou práci než s předchozími vozíky. Obrovský posun cítíme zejména v kvalitě, komfortu pro obsluhu i ve stabilitě.”

Deskový materiál přivážejí každý týden až dva kamiony. V každém z nich je 16 paletizovaných balíků. Toyota Traigo balíky složí a stohuje ve skladu desek, poté je podle potřeby výroby převáží do nářezového centra, které pracuje podle detailních nářezových plánů. Desky jsou nařezány na díly příslušných rozměrů a odvezeny k olepovačkám hran. Zbytkový nezpracovaný materiál je uložen v automatickém skladu velkoplošných materiálů. Při dalších zakázkách dostává technolog automaticky nabídku materiálů z tohoto skladu, které může využít a zpracovat.

“Interní manipulaci dělených přířezů u výrobních technologií i přesuny mezi nimi zajišťují již menší stroje vhodné pro manévrování na malém prostoru – ručně vedené nízkozdvižné vozíky BT Levio LWE140 (4 kusy) a vysokozdvihy BT Staxio HWE100 s centrálně umítěným stožárem (6 vozíků). S Toyotou jde o úplně jinou práci než s předchozími vozíky,” říká Jan Ságl.

“Velmi se mi také líbil přístup obchodníka Toyoty Patrika Klusáčka, který při výběru sehrál velkou roli svým otevřeným přístupem a skutečným zájmem o nalezení nejlepšího řešení našich potřeb. Měli jsme samozřejmě určitou představu, jak manipulaci pojmout, ale jeho zkušenosti a rady se ukázaly jako velmi důležité. Čelní vozík jsme zbytečně neparádili, soustředili jsme se na boční posuv, nastavitelnou rozteč vidlic ovládanou z kabiny, což je pro nás důležitá funkce, a na bezpečnostní záležitosti – modré světlo pro vyšší bezpečnost v okolí vozíku, plynulý dojezd, pohodlí pro obsluhu vozíku. Jsme rodinná firma se stálým a osvědčeným týmem pracovníků. Nemáme speciální řidiče, ale lidé z výroby vozíky ovládají a pracují s nimi podle potřeby. Naši lidi jsou fachmani s citem pro věc, jsou pozorní a k vozíkům i výrobkům mají vztah, nemaříme si věci nezodpovědným chováním, takže jsme se rozhodli nevybavit vozíky žádnými nestandardními ochrannými prvky, jako jiné nábytkářské firmy.”

“Vozíky jsme si sice pořídili do vlastnictví, ale zajistili jsme si pravidelnou údržbu a servis Toyoty servisní smlouvou, která nám uvolní ruce a minimalizuje vlastní starosti. V Humpolci a v okolí jsou i jiné firmy, které jedou na Toyotě a o servis se stará technik Toyoty z našeho regionu, který má v naší lokalitě zvučné jméno. To byl další důležitý střípek při rozhodování,” uzavírá Jan Ságl.

Zaujala Vás případová studie?

Stáhněte si ji v PDF.
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.