Dobrý nápad s velkým potenciálem podpoří malé Traigo

Málokdo se pohybuje ve svém oboru tak dlouho, jako Ladislav Urban, majitel společnosti Frigoexim s.r.o. z České Lípy, velkoobchodu s mraženou zeleninou, ovocem, rybami a dalšími výrobky. Ladislav Urban má zkušenosti, přehled a v oblasti mrazírenské výroby a logistiky ho nemůže už nic překvapit. Proto je pro nás velkým vyznamenáním a ohodnocením kvality našich služeb a manipulační techniky, když se už přes 40 let při své práci obklopuje elektrickými vozíky BT.

Společnost MUFFIK s.r.o. je mladý společný česko-ruský podnik založený v roce 2019. Zabývá se výrobou a obchodem s velmi inovativními ortopedickými 3D podlahami s unikátním zámkem ve tvaru puzzle a s různě tvrdým povrchem, který simuluje tvary a povrchy různých přírodních elementů, které stimulují klenbu nohy, masírují chodidla, podporují jejich prokrvení, tvorbu svalů i pohyblivost kloubů. 

Pro manipulaci ve skladu si vybrali model Traigo 24 – nejmenší čelní vozík z naší nabídky. Hned zpočátku byl o nový produkt velký zájem v ČR i na Slovensku. Další obrovský úspěch přišel s prezentací na specializovaném veletrhu v Norimberku na začátku letošního roku, odkud si MUFFIK přivezl 160 nových nasmlouvaných zákazníků z Evropy, Asie i Ameriky. Bohužel rychlou a úspěšnou expanzi přibrzdil covid a uzavřené školky a další instituce… Impulsem pro skvělý nápad oceňovaný dětmi, rodiči, seniory ale hlavně fyzioterapeutickými odborníky byla osobní zkušenost spolumajitele společnosti Radima Niederleho s pohybovými problémy malých dětí pozorované při sportovním tréninku. Výrobní závod v Rusku expeduje zatím každý týden 1 kamion zboží do skladu v Šumperku. 

Radim Niederle objasňuje: „Odtud vyřizujeme objednávky od jednoduchých kusových zásilek přes předem sestavené sety několika druhů podlah až po půlpalety nebo vícepaletové dodávky smluvním partnerům v zahraničí. Obvykle jde o dodavatele vybavení pro školky, školy, sportovní centra. Vycházíme vstříc jakýmkoli požadavkům. Pro pokrytí potřeb manipulace a logistiky jsme chtěli maličký vozík s nižší nosností a s relativně malým zdvihem. Malé Traigo je přesné. Vybrali jsme si zhruba tříletý stroj servisovaný dodavatelem, s nižším nájezdem motohodin, s baterií s garancí více než 70 % životnosti. Vozík vypadal jako nový, byla z něho cítit péče a solidnost. U Toyoty do sebe všechno pěkně zapadlo. Po návratu do normálu očekáváme nárůst obratu a manipulace na trojnásobek. I tak vozík čeká pohodový nenáročný provoz v suchu, v teple s nízkou frekvencí nabíjení. Věříme, že nám vydrží velmi dlouho.“

„Podnikám od 19 let a razím názor, že každá věc si na sebe musí vydělat. Použitá technika Toyota se vešla do cenového stropu, který jsme si dali. Byla rozumnou cestou, jak získat kvalitní značkovou techniku ve chvíli, kdy ceny nových strojů pro nás byly příliš vysoké. Oslovilo nás také to, že šlo o značku Toyota, protože máme velmi dobré zkušenosti s osobní dodávkou ProAce, z které byla po předchozích peripetiích, kterými jsme si prošli s modely jiných značek, cítit obrovská kvalita a spolehlivost. Byli jsme nadšeni, že můžeme mít i čelní vozík stejné značky. Nabídka Toyoty vypadala dobře i na webu, jinde působila použitá technika jako šrot již při nabízení,“ dodává Radim Niederle.

vozík Toyota v Muffik

FAKTA A ČÍSLA

Muffik logo
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.