Nevoga odměnila profesionalitu a odbornost Toyoty objednávkou za 10 milionů korun

Více než roční náročná, ale trpělivá a vstřícná jednání a pečlivé ladění nabídky podle potřeb zákazníka se překlopilo do získání zakázky na regálový systém Modulblok okořeněný dvěma retraky nejvyšší výkonové třídy BT Reflex RRE200HE s li-ionovými bateriemi a s unikátní naklápěcí kabinou. Jde o první vzájemnou spolupráci společnosti Nevoga a Toyoty v Evropě v oblasti regálových systémů.

Zaměření na potřeby zákazníka pomohlo rozhodnout VŘ

Německá společnost Nevoga se od roku 1958 velmi úspěšně zabývá vývojem a výrobou stavebních profilů, plastových i betonových distančních prvků, výztužných spojovacích prvků a dalšího sortimentu pro stavební průmysl. Ve svém oboru patří ke špičkovým a žádaným dodavatelům. Objednaný regálový systém i vozíky jsou určeny do skladové haly s kapacitou téměř 12 000 paletových míst v novém výrobním závodě, který vznikne v roce 2021 ve Znojmě a doplní výrobní základny v Rakousku, Německu a v Polsku.

Viktor Kocián, asistent vedení společnosti Nevoga s.r.o., zdůvodňuje výhru Toyoty ve výběrovém řízení: “Ocenili jsme technickou erudovanost na straně nabídky, ochotu reagovat na průběžné změny zadání i na cílevědomý zájem nabídnout co nejlepší řešení pro zákazníka. Přesvědčování o výhodách řešení od Toyoty mělo vždy na zřeteli naše potřeby. Technické provedení regálů, použité materiály nebo certifikace výrobního závodu nás oslovily. Důležitým kladným bodem pro Toyotu byla také referenční návštěva ve skladu společnosti Phoenix lékárenský velkoobchod v Brně. Líbila se nám konstrukce regálů, světlost skladu díky barevné kombinaci pozinkovaných rámů a oranžových nosníků i řešení bezpečnostních prvků, ochranných rámů nebo zarážek.”

Jiří Bařina, obchodní specialista pro logistická řešení, sehrál důležitou roli při hledání optimálního technického řešení regálového systému: “Pro společnost Nevoga jsme vybrali regály Modulblok. Stojiny jsou vyráběny z vysoce odolné oceli a jsou k dispozici v pěti různých geometriích, podle hmotnosti nákladů, které mají nést. Profily jsou navrženy se dvěma nebo třemi čelními žebry a jedním hlubokým žebrem na bocích. Vzniká tak až 20 tzv. omega ohybů, což nemá z hlediska nosnosti a stability na trhu s těžkými průmyslovými regály konkurenci, bez ohledu na tloušťku použitého plechu.”

Pro obsluhu regálového skladu a zakládání ve výšce až 9,3 m byly vybrány nejmodernější retraky BT Reflex RRE200HE s li-ionovými bateriemi a s naklápěcí kabinou. Při častém zakládání a vybírání palet ve výškách šetří naklápěcí kabina námahu krční páteře obsluhy, velmi dobrá viditelnost na vidlice zase posiluje bezpečnost manipulace. Oba benefity, kromě dalších výkonových, ergonomických a technických parametrů, pak stojí za vysokou produktivitou těchto strojů.

Objevte řadu retraků BT Reflex

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.