Úspěch v soutěži Impuls Logistika 2020

Unikátní Autopilot SAE160 získal 2.místo v kategorii Top logistický produkt

Řešení horizontální přepravy a výškového stohování palet pomocí automatického vozíku Toyota Autopilot SAE160 vybaveného speciálním výsuvným laserem bylo realizováno v roce 2019 ve společnosti Faurecia Components Písek, s.r.o. Jde o 1. realizaci tohoto druhu nejen v ČR nebo v Evropě, ale pravděpodobně celosvětově. Předpokládaná návratnost investice byla po reálných provozních zkušenostech zkrácena na přibližně 2,5 roku.

Soutěž Impuls Logistika vyhlásil měsíčník Logistika a vydavatelství Economia na podporu nástupu inovativních projektů a produktů v oblasti robotizace a automatizace v oboru logistiky. Je to již druhé řešení s automatickým vozíkem Autopilot, které se v soutěži umístilo v TOP 3 ve své kategorii.

Přínosy projektu

Projekt vyřešil přechod z klasické na plně automatickou manipulaci při odvozu a skladování prázdných paletizovaných KLT boxů různých typů od výrobních linek do centrálního skladu. Přitom je využito unikátní technické řešení laserového navádění při stohování palet. Bez jeho implementace by nebylo možné celý projekt v realizované podobě a za dané investiční náklady uskutečnit. Automat nahradil jednoho operátora s vysokozdvižným vozíkem v každé směně, tedy celkem tři nedostatkové pracovníky každý den.

Unikátnost řešení spočívá ve schopnosti zakladače Toyota Autopilot SAE160 zajet do volné řady mezi dva vysoké stohy, a přitom neztratit kontakt s navigačním systémem. Stroj to zvládne díky teleskopickému laseru, který se vysune do výšky a přes stohy palet snímá laserový signál odražený od navigačních reflexních pásek (odražečů) umístěných na různých místech ve skladu ve výšce 4,2 m. Dosud byly využívány pouze statické lasery, které by byly v daných podmínkách nepoužitelné.

Současně došlo ke 100% odstranění drobných i větších kolizí způsobených vysokozdvižným vozíkem a k dosažení nulové chybovosti při zaskladňování.

Automatický vozík SAE160 Autopilot
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.